Wizard World

Zostań Największym Czarodziejem Świata!


#1 2012-02-24 09:13:44

Jakub ;x

Szlama

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 12
Punktów :   

Sklep Olivandera

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110421123233/harrypotter/pl/images/9/90/SklepOllivander.jpg

Jedynym dźwiękiem słyszalnym po wejściu do sklepu jest cichy dzwonek. Na półkach leży pełno pudełek, w których pozamykane są różnego rodzaju różdżki. Miejsce to jest tak niesamowite, że większość osób zapomina po co przyszła, dopóki znikąd nie pojawi się pan Olivander. To słynny wytwórca różdżek. Z jego pomocą każdy otrzyma różdżkę, któa do niego pasuje...

Offline

 

#2 2012-02-24 10:53:33

Jakub ;x

Szlama

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 12
Punktów :   

Re: Sklep Olivandera

Dzyń, dzyń! Servey wolnym krokiem wchodzi do sklepu, z zachwytem rozglądając się po wnętrzu. Pełno tu półek, z pudełkami o najrozmaitszych kolorach. Chłopak wolno wyciąga rękę w kierunku jednej z półek. Gdy już dotyka koniuszkami palców czerwonego pudła, za jego plecami słychać chrząknięcie. Wystraszony Servey odwraca się i widzi pana Olivandera, który z miłym uśmiechem stoi za ladą.
- Poszukujesz różdżki chłopcze?
Servey nieśmiało kiwa głową.
- Jak się nazywasz? Chociaż, nie... Nie mów... Jesteś spokrewniony z Albusem Dumbledorem, co?
Chłopak zaprzecza kiwnięciem głowy.
- Nie? To dziwne... Jesteś do niego bardzo podobny... Ten haczykowaty nos i myślący wyraz twarzy... Czy twoja babcia to Nerwina?
Tym razem odpowiedź jest potakująca.
- Och, to wszystko wyjaśnia. Albus Dumbledore jest twoim kuzynem. Cóż, myślę, że znalezienie dla Ciebie odpowiedniej różdżki nie powinno być kłopotem. Co powiesz na tą?
To mówiąc, Olivander podaje Servey'owi różdżkę w dłoń. Chłopak jednak upuścił ją, co było równoznaczne z małym wybuchem w okolicy jego stóp.
- Ostrokrzew i włos Kelpi ci nie pasuj, co? No cóż, a może ta? 10.5 cala. Dąb z włosem Leprekonusa. Też nie? Oj, widzę, że mam jednak wymagającego klienta...
Mistrz Różdżek odłożył swoje dwa wcześniejsze wybory i mądrym wzrokiem przeszukał całą półkę. Nie znalazł jednak nic interesującego. Zamyślony udał się na zaplecze, skąd po chwili wrócił z jednym pudełkiem w dłoni.
- Cóż, to bardzo rzadka różdżka. Wypróbuj, śmiało...
Servey niecierpliwie podniósł wieczko i ujrzał dość długą różdżkę, ze żłobionym wzorem smoka. Gdy tylko złapał różdżkę w palce, poczuł wyraźne ciepło, jednak różdżka nie zareagowała.
- Bardzo ciekawe, bardzo... Cóż, Różdżka ma aż 14 cali. Natomiast... To nie jest mój wyrób. Jest to wytwór mojego dziadka, który zostawił tą o to różdżkę dla czarodzieja o potężnej mocy magicznej... Wiśnia i Pióro Znikacza. Tak, najcenniejszy materiał różdżkarski, jakiegokolwiek używano... Obchodź się z nią mądrze synu, ponieważ może ona ci przynieść wiele niesamowitych przygód...
Servey szybko rzucił na ladę 37 galeonów i wybiegł ze sklepu...

Offline

 

#3 2012-02-24 21:10:17

 Juka

Czarodziej Półkrwi

Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 2
Punktów :   

Re: Sklep Olivandera

Słychać skrzypienie starych drzwi, do sklepu wchodzi Yukari. Bada wnętrze swoimi bystrymi czarnymi oczami, jest zachwycona. Pierwszy raz w życiu widzi taką ilość różdżek w jednym miejscu. Podchodzi do pierwszego regału, wyciąga rękę, aby dotknąć czarnego pudełka, lecz nagle za jej plecami słychać głos :
- Witaj, moja droga. Jak mniemam poszukujesz swej pierwszej różdżki ? Jestem właścicielem tego sklepu, a nazywam się Garrick Ollivander . Służę pomocą .
Różdżkarz uśmiecha się.
- Dzień dobry, jestem Yukari Reystone .
- Aaa . No tak, kiedyś słyszałem to nazwisko. Chodź za mną, poszukiwania zaczniemy tutaj.

Ollivander wskazuje regał po swojej prawej, wyposażony w setki kolorowych pudełek. Idą razem przez rząd półek, co jakiś czas różdżkarz pomrukuje, drapie się po skroni. Yukari bacznie go obserwuje . Nagle mężczyzna wyciąga długie, szare pudełko, otwiera je, wyciąga różdżkę i wręcza dziewczynie.
- Kasztanowiec i włókno smoczego serca, 13,5 cala, dość sztywna.
Yukari chwyta ją, przygląda jej się, lecz czuje, że nie jest to odpowiednia różdżka dla niej.
- Hmm ... Myślę, że wolałabym krótszą i bardziej giętką . Ma pan taką ?
Stary sprzedawca patrzy na nią z zaciekawieniem, po czym przytakuje i mówi:
- Zaczekaj chwilkę, pokażę Ci coś specjalnego, trzymałem ją pod ladą, lecz jednak nie myślałem, że kiedykolwiek znajdzie ona właściciela .
Yukari jest zdziwiona, lecz pochlebia jej to, że dostanie coś tak wyjątkowego. Idą razem do lady, Ollivander wyciąga stare, zakurzone, czerwone pudełko, otwiera je i z niepewnością wręcza różdżkę dziewczynie. Gdy tylko jej dotyka przez sklep przechodzi fala stłumionej energii. Różdżkarz rozgląda się, a potem mówi:
- Heban i włókno z kła Bazyliszka, 9 i 3/4 cala, lekka, giętka . Jedyna, w której udało się umieścić włókno z kła Bazyliszka . Stworzona przez mego pradziada . Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służyć .
Yukari czuje energię i niespożytą moc różdżki w swoim ciele, jest zachwycona .
- Dziękuję Panu bardzo ! Będę o nią dbać .
Dziewczyna kładzie na ladzie 40 galeonów, żegna się z Ollivander'em i wychodzi .
- Se mor'ranr ono finna, moja mała ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.vampires-resurrection.pun.pl www.khorinis-life-rp.pun.pl www.stratus-klub.pun.pl www.princeofpersia.pun.pl www.bleachfrpg.pun.pl